ANKARA NLP EĞİTİMİ

NLP değişimle ilgili güçlü araçlar sunar. Bu araçların uygulanması ve işe yaraması için de bazı kurallar vardır. Bu kurallar evrensel olup, doğru bir biçimde uygulandıkları takdirde bizi istediğimiz sonuca götürecektir.

Niyetin Saflığı:
İstediklerimizi tıpkı bir çocuk gibi istemeliyiz. Bir çocuk gibi meraklı, hevesli ve ilgili olmalıyız. NLP bir oyun sürecidir. Düşünce, duygu ve davranışlarımızla oyun oynarız. Değişime olan inancınız, değişiminizin ne kadar zaman alacağını belirleyecektir. Her çalışmaya saf bir niyetle ve çocuksu bir hevesle başlarsanız, elde edeceğiniz maksimum düzeyde faydayı mutlaka elde edersiniz.

Odak:
Odağınızda ne var? Bir şeylerden kurtulmaya çalışmak mı, yoksa bir şeylere ulaşmaya çalışmak mı? İkisi arasında çok ince bir çizgi vardır. Aynı zamanda bu ikisi, birbirinden çok farklı amaçlardır.
NLP çalışmalarında her zaman için elde etmek istediğimiz sonuçlara odaklanırız. Bir problemi düşünmek demek, onu daha da yoğun bir biçimde istemek demektir. Amacımız güvensizlik duygusunu yenmek değil, kendine güven duygusunu kazanmak olmalıdır.

Rahatlık:
Belki de en önemli kurallardan birisi de budur. Rahatlık düzeyiniz, başarı düzeyinizle paraleldir. Bir şeyi başarmak için, onu yapabileceğinize dair güçlü bir inanca sahip olmalısınız. Bu inanç size rahatlık kazandıracaktır.
Kendinizi, bu kitapta öğrendiklerinizi kullanarak, yaşamdaki pek çok olumsuzlukla kolay bir biçimde mücadele edecek birisi gibi hissedin. Bu rahatlık hissi, “Ben bu sorunu çözebilirim” inancına dönüşecektir. Bu inanç bile başlı başına en etkili tekniklerden bile daha güçlüdür.