ANKARA NLP EĞİTİMİ

Bu NLP prensibi; esneklik, seçenekler ve geribildirimle ilgili daha önce görmüş olduğumuz üç prensibe bağlanıyor. Oldukça açık bir ifade gibi görünüyor, fakat çoğunlukla kastettiğimiz şey anlaşılmadığında veya arzuladığımız sonucu elde edemediğimizde sadece aynı şekilde onu tekrar ederiz. Bu NLP prensibi hatırlatan bir pusula niteliğindedir. Yaklaşımımızda esnekliğe ihtiyacımız var. Onu söylemenin, onu göstermenin ve onun için yapılacak rehberliğin farklı şekillerini bulmamız gerekiyor. O aynı zamanda daha geniş bir anlamda da yorumlanabilir.
Hepimiz bilgiyle dolu olma hissini biliyoruz. Böyle zamanlarda da daha fazla bir şey alamayız ve “hazımsızlık” hissinin olduğu bir şeyin kabul edilmesi zordur. Bu durumlarda mukayese devam etmek için “hazım” gerçekleşsin diye zaman tanımaya ihtiyaç duyarız.

ANKARA NLP

Bir NLP Eğitmeni olarak absorpsiyona izin vermek için katılımcılara ekstra bir ara verebilirim veya farklı ve daha hafif bir konuyla devam edebilirim. Daha sonra konuya dönebilirim ve sadece belli bir ara verildiği için grubun anlamaya veya benim istediğim sonuca daha yakın olduklarını görürüm.
Genel bir olgu bu NLP varsayımının yararlılığını güzel bir şekilde gösteriyor. Bu konuya iyice daldığımız bir anda, ani fiziksel bir dürtüyle tuvalete gitme ihtiyacını ne kadar sıklıkla duyduğumuzu düşünün. Dikkate değer olan şey, bu dürtümüz tatmin edildiğinde çoğunlukla yeniden konumuz üzerinde çalışmaya devam edebilmemizdir! Bu tuvaletlerin önemli ilham kaynaklarını sağladığı anlamına mı geliyor? Belki de bu sadece bir şeyleri farklı yapmanın doğal bir yoludur. Bize bir sonraki adımı atmak için ihtiyaç duyduğumuz arayı veriyor.