ANKARA NLP

NLP daha önce hiç olmadığı kadar bireysel hedeflerinizi daha hızlı ve daha etkili şekilde başarabilmenizi sağlar. Diğer bir deyişle, istediğinizden daha fazlasını yapabilir, daha fazlasını bilebilir ve özellikle de istediğiniz kişi olabilirsiniz. NLP’nin güçlü iletişim tekniklerini uygulayarak örneğin, diğer insanlarla güçlü diyaloglar geliştirebilirsiniz. Bunu yapmak için, sahip olduğunuzu bile bilmediğiniz zihinsel kaynaklarınızı kullanacaksınız ve ideallerinizi gerçekleştirebilmek için dil çok özel yöntemlerle nasıl kullanılabileceğini öğreneceksiniz. Aynı zamanda, ruh halinizi nasıl kontrol edeceğinizi, inançlarınızı nasıl sıraya koyacağınızı, elde ettiklerinizin istediğiniz sonuçlar olup olmadığını değerlendireceğinizi öğreneceksiniz.
Bu dereceye gelmiş kişisel kontrol, öz saygınızı desteklediği kadar size güven de verecektir. NLP aynı zamanda kişisel başarılarda, ilişkilerde ve uzun süreli kendi kendini geliştirme programlarında ek faydalar da sağlayacaktır. Dahası, NLP prensipleri ve teknikleri, problemli konularla çözümleyici ve becerikli bir şekilde ilgilenmenizi mümkün kılacaktır.
NLP “bilmekten” ziyade “yapmayı” vurgular. NLP öğrencilerinden birçoğu onu pratikte kullanabildikleri zaman anlamlı bulmaya başlıyorlar. Birçoğu diğer insanlardaki ve onları takip eden olaylardaki değişikliklerden kaynaklanan büyük bireysel değişimler yaşıyorlar.
Özetle, NLP’yi anlamak ve uygulamak aşağıdaki konularda sizin için faydalı olacaktır:
Kişisel ilişkiler kurmak
İkna yeteneğinizin gelişmesi
Pozitif zihinsel düşünüşe sahip olmak
Öz saygınızın artması
Geçmişteki negatif deneyimlerinizin üstesinden gelmek
Hedeflerinize odaklanabilmek ve enerjinizi onları gerçekleştirebilmek için kanalize edebilmek
Yapabildiğinizin en iyisini yapmak
Hissediş şeklinizi kontrol etmek
Başarmak istediğiniz şeylerle inançlarınızı ve değerlerinizi paralel tutmak
İstenmeyen davranışlarınızı değiştirmek
Ne yapmak isterseniz isteyin kendine güvenmek Daha önce imkânsız olduğunu düşündüğünüz ideallerinizi gerçekleştirmek
Çalışanlarınız, müşterileriniz ve iş arkadaşlarınızla iyi bir diyalog kurmak
Problemleri çözmek için yaratıcı çözümler bulmak Daha önce korktuğunuz aktivitelerden zevk almak
Zamanınızı daha etkili kullanmak Hayatınızdaki amaç duygusunu geliştirmek
Diğer insanlarda hayran olduğunuz yetenekleri kazanmak
Hayattan daha fazla zevk almak

ANKARA NLP EĞİTİMİ

Bu programda, pratik alıştırmalar her gün öğrendiğinizi test etmenizi mümkün kılacaktır. Sadece zihninizi açık tutun ve bir kere deneyin, Öğrenerek, sonra uygulayarak, zamanla attığınız bir adımla, daha iyi için az veya daha çok; fakat sınırsız değişiklikler umabilirsiniz.
Bir parça güvene ihtiyacınız olabilir fakat bu bir mürşit için duyulan veya eski bilgeliklerde olduğu gibi değil sadece kendi şaşırtıcı neuro-psikolojik sisteminize duyduğunuz güvendir. Bir kere sisteme güvendiğiniz zaman bir bilgisayar veya yazarkasa gibi ondan en iyi şekilde faydalanmaya başlayacaksınız. Kontrolü sağlayacaksınız. Size bir şey yapma potansiyeli veren, insanı hayrete düşüren zihin vücut sisteminizin isteklerini gerçekten yapabilmeniz NLP ile mümkün olur. O, hedeflerinizi gerçekleştirebilme alışkanlığınız için de bilinçaltınızı eğitmenizi sağlayacak bir yapı oluşturur.