•Bütün eğitim programlarımız, karşılıklı “kazan/kazan” stratejisine göre hazırlanmıştır. Tek taraflı bir kazanımın hiç kimseye faydası olmadığını biliriz ve i-NLP akreditasyonuna bağlı hiçbir üyemizin de tek taraflı bir kazanım sağlamasını istemeyiz.

•Bizim için anahtar kelime “empati” dir. Bütün eğitimlerimiz ve koçluk çalışmalarımız bu sihirli sözcük üzerine inşa edilmiştir. Her çalışmamızda kendimizi karşımızdaki insanın yerine koyarız ve kendimize, “Ben onun yerinde olsaydım, nasıl bir ilgi beklerdim?” diye sorarız.

•Profesyonellik, adımlarını sağlam atabilmektir. Tüm ekibimiz çalışmalarını profesyonellik, yasalara uygunluk, etik anlayış ve empati üzerine inşa eder. i-NLP isminin dahil olduğu tek bir olumsuzluğun hepimizi etkileyeceğinin farkındayız ve bu yüzden işimizi asla şansa bırakmayız. Eğitim içerikleri, uygulamalar, standartlar ve yasalara uygunluk konusunda çok sıkı bir denetim mekanizmamız vardır ve bu mekanizma sürekli gözden geçirilmektedir. İşimiz değişimdir ve değişim kesinlikle şansa teslim edilmeyecek kadar önemli bir konudur.

•Hazır olmayan kişilerle hiçbir eğitim yada koçluk sürecine başlamayız. Kişi değişimi kendisi istemediği sürece, bu değişimin kalıcı olmayacağını biliriz. Ona zaman tanıyabilir, yol gösterebiliriz ancak hazır olmayan bir kişiyi doğal olmayan yollarla ikna etmeye çalışmayız. Bazen reddetmek bile büyük bir kazanımdır. Bu bakış açısı, i-NLP’nin etik değerlerinin ayrılmaz bir parçasıdır.

•Yolculuk, gidilmek istenen yerden daha önemlidir. Amacımız insanları hedeflerine götürürken, bu yolculuktan keyif almalarını sağlamaktır. Bizim farkımız, yolculuğun başında, ortasında ve sonunda bile, yol arkadaşlığımızın devam ettiğini hissettirebilmektir.

•Sorumluluk ana ilkelerimizden birisidir. Bütün eğitim ve koçluk programlarımız, o programı yöneten kişinin sorumluluğundadır. Bir kursiyerimiz, eğitimden memnun kalmadığı zaman bu bizim sorunumuzdur. Memnun olmayan o değildir, biz memnun edememişizdir. Bir koçluk seansı verimli geçmediğinde, bunun sebebi o kişinin hazır olmaması yada başka faktörler değil, bizim ona doğru şekilde ulaşamamış olmamızdır. Kaptan mazeret bulamaz, sorun üretemez ve çekip gidemez! Bir i-NLP üyesi, pes ettiğinde yada karşısındaki kişiyi suçladığında, bu durum sertifikasının iptaline kadar gidebilecek ağır bir disiplin suçudur. Bu mükemmeliyetçilik standardı, bizlerin sürekli tetikte olmamızı sağlar.

Yayıncılık

Mustafa Çay Akademi, Kişisel Gelişim dünyasındaki aktifliğini, Eğitim, Koçluk, Seminer gibi kollarda devam ettirirken, dünya çapında daha çok birey ve kuruma ulaşmak adına, faaliyetlerini yayıncılık alanına da taşımıştır.

Kendi kitap ve Cd programlarını yayınlayan ve dağıtımını yapan Mustafa Çay Akademi, bu ürünlerle Türkiye’nin ve Dünyanın hemen her yerine ulaşabilmektedir. Böylece Mustafa Çay Akademi dünyada 57 farklı ülkede ve Türkiye’nin tamamında, çalışmalarından istifade eden bir milyona yakın bir hedef kitleye ulaşmıştır.

2010 yılında yayınladığımız “Kendi Kendine Koçluk” serisi, tüm dünyada, binlerce kişinin yaşamına güzellik katmıştır.

Yayınladığımız 10 adet kitapla, 1.000.000’a yakın okuyucu ile buluşmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

En son yayınladığımız “Mutsuz Olmak Günahtır” adlı kitap, kısa sürede okuyucularının ve basının dikkatini çekmiştir.

Yeni Kitap ve Cd projelerimiz, hızla hayata geçirilmektedir.