NLP Pratisyen Eğitiminde zengin bir materyal paylaşımı yapılmaktadır.

Bu materyaller şunlardır:

1-Manuel: Eğitimde tüm konuları detaylı bir şekilde kapsayan, akıcı bir eğitim kitapçığı verilmektedir. Bu kitapçık, hem slaytları hem de slaytlarda ya da eğitimde anlatılmayan diğer teknik konuları kapsar. Manuel Mustafa Çay tarafından yazılmıştır. Eğitim manuelleri genellikle sıkıcı dokümanlardır. Ancak NLP Pratisyen Eğitimi Manuel’ini okurken, Mustafa Çay’ın kitaplarından birini okuyor gibi hissedeceksiniz

2-Eğitim Slaytı: Eğitimde anlatılan tüm konular profesyonel slaytlarla sunulmaktadır. Bu slaytlar size eğitim sonunda verilir. Böylece eğitimin hızlı tekrarlarını dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerden kolayca yapabilirsiniz.

3-Eğitim Videosu: Tüm eğitimlerimiz Profesyonel HD Kamera ile HD Görüntü ve Ses kalitesiyle baştan sona kayıt altına alınır. Eğitim sonunda bu kayıtlar kursiyerlerimize ücretsiz olarak verilir. Böylece gecenin bir yarısı, eğitimde aklınıza takılan bir konuyu hatırlamak için meditasyon yapmak yerine, Cd’yi bilgisayarınıza takıp izlemeniz yeterli olacaktır.

4-Eğitim CD’si: Eğitimde kullanılan müzikler, videolar, yapılan uygulamalar, eğitim fotoğrafları, kullanılan bilgisayar programları gibi tüm araçlar, eğitim sonunda Cd olarak kursiyerlerimize verilir.

5-Sertifika: Orijinal i-NLP sertifikası, eğitim sonunda sertifika töreni ile kursiyerlerimize verilir. Sertifikalarımız onlarca değişik güvenlik önlemi barındıran hologram, soğuk damga ve sertifika numarası ile sunulmaktadır.

Materyallerimiz şimdilik bunlar. Ama siz bu listede her an yeni bir ekleme bulabilirsiniz.


NLP Pratisyen Sertifika Programı Sık Sorulan Sorular

Hayır. NLP Pratisyen Eğitimine, NLP hakkında hiçbir şey bilmiyor olsanız bile katılabilirsiniz. Programın formatı, NLP’ yi sıfır noktasından başlayarak anlatmak üzerine kuruludur.
NLP süreçle değil, sonuçla ilgilenir. Bu yüzden sizin geçmişinizle ilgili detayları tek tek açıklamanız gerekmez. Şu anda hissettiğiniz duygu önemlidir ve eğitimde o duygu üzerinde durulur.
Evet, bu programı başarıyla tamamlarsanız, Ulusal ve Uluslararası geçerli “NLP Practitioner” sertifikası almaya hak kazanırsınız.
Hayır. Bu eğitim NLP Uygulayıcı yani Pratisyen programıdır. NLP Uzmanı olmak için bir sonraki basamağı, “NLP Uzmanlık Eğitimi” programını tamamlamalısınız
NLP bir tedavi yada terapi yöntemi değildir. NLP, kendi kendinize uygulayabileceğiniz çok güçlü araçlarla donatılmış bir Kişisel Gelişim programıdır. NLP düşüncelerinize, duygu ve davranışlarınıza hâkim olmanızı sağlar. Tıbbi bir probleminiz varsa, öncelikle bir tıp hekimine başvurmanızı öneririz.
NLP ya da diğer Kişisel Gelişim metotlarını elbette kitaplardan da öğrenebilirsiniz. Kitaplar size konu ile ilgili teknik detaylar verirken, NLP Eğitimi size uygulamalar hakkında çok detaylı yol haritaları gösterir. Yıllarca Kişisel Gelişim ve NLP kitapları okuyan ama eğitime geldiğinde bambaşka bir hakimiyet kazanan çok sayıda kursiyerimiz olmuştur.
Evet, alacağınız sertifika hem ulusal hem de uluslararası geçerliliğe sahiptir. Mustafa Çay Akademi ve i-NLP tüm dünyaca tanınan “NLP Master Trainer” düzeyinde sertifikalandırma yetkisine sahip bir kurumdur. Bu statü bize uluslararası geçerli sertifika verme yetkisi sağlar. Ayrıca Mustafa Çay Akademi ve i-NLP Patentli bir markadır ve bu sertifikayı aldığınızda aynı zamanda T.C yasalarıyla korunan bir markanın sertifikasını almış olacaksınız. Bu da, sertifikalarımızın ulusal geçerliliğini sağlar.

 

saatNLP Pratisyen Eğitimi, hızlandırılmış altı günlük bir sertifika programıdır. Bu program sadece eğitimi aldığınız altı gün ile sınırlı kalmaz. Uzun yıllardır dünyada ilk kez yaptığımız “Tekrar Grupları” ile, bu sürenin çok daha fazlasını kursiyerlerimizle paylaşırız.

Eğitimin altı günlük ilk modülünde, tüm uygulamalar hızlandırılmış bir biçimde paylaşılır. Programın hızlandırılmış olması, içeriklerin azaltıldığı anlamına gelmez. Aksine, 50’den fazla uygulama ile, NLP Practitioner Eğitimlerinde rekor bir içerik paylaşımı sunarız.

Ayda bir kez yapılan tekrar gruplarıyla da, eğitimdeki konular üzerinden bir kez daha geçilmiş olur. Ayrıca bu tekrar grupları, eğitim içerisindeki motivasyonu ve coşkuyu da tazelemeyi amaçlar.

NLP Eğitimi aldığınız anda, kendinizi bambaşka bir dünyanın içinde bulursunuz. Bu coşkunun devam etmesi için de, düzenli olarak tekrar grupları yaparız.

Eğitimlerimiz sabah saat 09:30 da başlar ve akşam 18:00’de sona erer. Eğitimde konunun akışına paralel olarak 10-15 dakikalık aralar veririz. Saat 12:30 – 13:30 arasında da bir saatlik bir yemek arası verilir. Kalan tüm zaman dolu dolu NLP ve Kişisel Gelişim uygulamaları ile geçer.


nlp-eğitimi-sayfasıNLP Pratisyen Eğitimi, akıcı ve eğlenceli bir yapıya sahiptir. Bilgiler teorik olarak anlatılır ve ardından hemen uygulamalara geçilir. NLP Tekniklerini öğrenmek çok kolaydır. Eğitimin genel formatı, daha önce NLP ve Koçluk hakkında hiçbir şey bilmeyen birisinin bile kolaylıkla anlayabileceği şekildedir.

Eğitimdeki uygulamalar, slaytlarla desteklenir. Ayrıca her konu kursiyerlerimize kitapçık olarak da verilir. Eğitim, aklınıza gelebilecek hemen her soruya yanıt verecek şekilde dizayn edilmiştir. Ama buna rağmen aklınıza takılan bir şey olduğunda, eğitmenimiz ya da eğitim asistanları bu konuda size hemen dönüş yaparlar.

Eğitim sonrasında da devam eden bir destek birliğimiz vardır. NLP Eğitimi sonrasında aklınıza takılan bir konuda, birebir, telefonla ya da mail ile cevap alabilirsiniz. Yoğunluğumuza bağlı olarak dönüş yapmamız bazı dönemlerde zaman alabilir. Ancak mutlaka size geri dönüş yaparız.

Ayrıca eğitim sonrasında ayda bir kez yaptığımız “Tekrar Grupları” ile kafanıza takılan her konuda soru sorabilir ve cevap alabilirsiniz.

NLP Pratisyen Eğitimi, 50’den fazla uygulamaya, birçok doğaçlama konuya ve akıcı bir içeriğe sahiptir.